trabka

Czeskie piwa

Czeskie piwa

PIWA ŻYWE (KRAKONOSZE)
Żywe - Siłami natury! Piwo Żywe to jedno z najbardziej niezwykłych czeskich piw. Powstaje jedynie dzięki siłom natury. Bez chemicznego wspomagania, polepszaczy i przyspieszaczy stosowanych powszechnie przy produkcji piw masowych...

Czeskie piwa Krakonos
KRAKONOS 10% Piwo jasne niepasteryzowane
Alkohol: 3,9 %, ekstrakt: 10%

Kolor ciemnobrązowy, klarowny, ciemno złocisty, lekko opalizujący. Piana lekkobeżowa, wysoka, trwała, utrzymuje się do końca. W zapachu słodowe nutki, lekko czuć goryczkę; karmelowy. W smaku dobrze zharmonizowane; goryczkowo-karmelowy, prawie całkowity brak słodyczy.


Czeskie piwa Krakonos
KRAKONOS 11% Prawdopodobnie najlepsze piwo z duchem gór...
Ekstrakt: 11%, alkohol: 4,3%
Kolor ciemno-złocisty. W smaku jest najbardziej wyważone ze wszystkich Krakonoszy - dobrze wyczuwa się posmaczek charakterystyczny dla piw z Trutnova, wyczuwalny jest także lekki posmak chmielu. Bardziej aromatycznie niż dziesiątka i lżejsze od dwunastki.
Czeskie piwa Krakonos
KRAKONOS 12% Ogromny plus za oryginalny smak
Alkohol: 5,1%, ekstrakt: 12 %

Kolor złocisty, klarowny. Piana zwarta, gęsta w odpowiedniej ilości, śnieżnobiała, utrzymująca się przez cały czas picia. Piwo ma piękny bursztynowy kolor oraz sporo bąbelków idących od dna. Zapach intensywny, chmielowy. Smak typowy dla Krakonosza - bardzo przyjemny chmielowy. Dość wyrazisty jest "krakonoszowy" posmak nieprzefermentowanych drożdży. Kwasek w dwunastce jest bardzo silny, momentami nawet podgryza "czułe miejsca" na języku.
Czeskie piwa

BROWAR NACHOD
Browar w Nachodzie w ramach marki Primator serwuje całą gamę piw rozpoczynając od bezalkoholowego, przez pszeniczne, mocne, stouty itd.

Czeskie piwa Premium
PREMIUM
Alkohol: 5,0 %

Dobre jasne piwko, szybko wchodzi, świeży orzeźwiający smak. Całkiem odmienny pilsik od naszych. W smaku goryczkowaty. Piana piękna, biała, drobna i sztywna. Długo się trzyma i tworzy ładne uwieńczenie piwa. Zapach standardowy, lekki. Smak: Goryczkowaty


Czeskie piwa Premium
PREMIUM DARK
Alkohol: 4,8%, Ekstrakt: ok.12%

Dobre ciemne piwo, posiadające wszystko co trzeba Zapach dość intensywny, karmelowy, szybko zanikający. Piana jasnobrunatna, obfita, dość gęsta, utrzymuje się długo, lecz mocno "dziurawieje". Kolor ciemny, herbaciany. W smaku czuć dość intensywną goryczkę karmelową z lekkim posmakiem karmelu, przechodzącą ku brzegom języka w delikatną kwaskowatość. Dla lubiących słodkości polecamy z sokiem imbirowym.

Czeskie piwa Primator
PRIMATOR WEIZENBIER Piwo pszeniczne z osadem drożdży w stylu bawarskiego Hefe Weizen
Alkohol: 5%

To najbliżej naszych granic produkowany pszeniczniak!
Nagazowany jak należy, czyli dużo bardziej niż normalne piwo, z wszelkimi atrybutami smakowymi Weizena, wyraźnymi i dobrze zharmonizowanymi. Jeśli chodzi o produkcję Czesi nie boją sie użyć w browarze drugiego, niezbędnego do produkcji Weizena, szczepu drożdży.

Czeskie piwa Primator
PRIMATOR NEALKO
bezalkoholowe

Kolor jasny, złotawy. Piana biała, rzadsza, niż w przypadku Primatorów alkoholowych. Browar NACHOD stał się pionierem w produkcji piw bezalkoholowych. Stworzył odpowiednie piwo bezalkoholowe dla kierowcy, wyposażone w unikalny smak, tradycyjnego czeskiego piwa, który odpowiada najwyższym wymaganiom. Powodzenie tego procesu pokazuje pierwsze miejsce w kategorii piw bezalkoholowych PIVEX Brno w 2008 roku.

Czeskie piwa Primator
PRIMATOR DIAMANT
Alkohol: 3,8%

Piwko z obniżoną zawartością cukru, dietetyczne. Kolor idealnie złoty, klarowny.
Piana drobnoziarnista, niemal kremowa, śnieżnobiała czapa, która co prawda z czasem lekko się strzępi, ale - jak na Primatora przystało - do końca zachowuje imponującą trwałość.
W smaku chmielowo-słodowe, delikatnie słodkie, lekka goryczka.

Czeskie piwa Primator
PRIMATOR ENGLISH PALE ALE
Alkohol: 5%

To piwo górnej fermentacji - jest w nim dostatecznie dużo akcentów owocowych. Ma też solidną i dobrą goryczkę. Kolor ciemnobursztynowy, słabo nagazowane, piana po nalaniu z góry spora, trwała i sztywna. Zapach wyraźny, słodowy, leciutko podpalany. Chmiel typowy dla niektórych angielskich pale ales, ziołowo-geraniowy. W smaku ciekawa, wyraźna słodowość, z lekkimi nutkami owocowymi, po których nadchodzi umiarkowana w mocy i łagodna z charakteru goryczka. Znajdujemy też posmak, który wskazuje na otwarte kadzie fermentacyjne, w posmaku goryczka nabiera mocy.
Czeskie piwa Primator
PRIMATOR STOUT
Alkohol: 4,7%

Piwo górnej fermentacji, ciemne, angielsko-irlandzkiego typu. Kolor nieprzejrzysty, mocno ciemnobrązowy. Piana bardzo skąpa, kremowa w konsystencji, beżowa. Zapach ciemnosłodowy, lekko owocowo-kwaskowaty z przyjemnymi nutami kawowymi. W smaku silnie palona goryczka, spod której wyłania się delikatnie goryczka chmielowa, która długo pozostaje na języku i podniebieniu. Ogólnie smak jest raczej wytrawny, ale jednocześnie aksamitny.

Czeskie piwa Primator
PRIMATOR 11% LEZAK
Alkohol: 5%

Kolor średnio-jasny, podobny do ciemnej słomki. Piana biała, drobnobąbelkowa długo utrzymująca się czapa. Opadając nieznacznie oblepia szkło i pozostawia prawie pełny nalot na piwie. Mocno nagazowany. Zapach intensywny chmielowy. Smak przyjemny, chmielowy z intensywną, ale płaską goryczką ze znikomą słodowością . Pije się przyjemnie.


Czeskie piwa Primator
PRIMATOR 13% POLOTMAVY
Alkohol: 5,5%, ekstrakt 13%

Kolor ładnie przyciemniony, herbaciany, ale całkowicie przejrzysty - po prostu piwo "półciemne". Piana drobna, wysoka i gęstawa w kolorze kremowym, do samego końca pozostawia kożuch przy ściankach szklanki. Zapach wyraźny, lekko słodkawo-goryczkowy. Mocno nagazowane. Piwo nie smakuje tak słodko, jak pachnie. Ma w sobie głębię smaku, odkrywaną pomału, aż do samego końca. Na początku czuć głównie palony słód z dużą dawką nutek kawowych, zrównoważony mocną, ziołową goryczką. Później czujemy trochę karmelowej słodyczy, ale naprawdę niewiele, ostrzejsze, żywiczne odcienie goryczkowe, nawet nieco świeżych owoców - zawarty w piwie słód pszeniczny, mimo że bezpośrednio niewyczuwalny, tchnie tu chyba swojego ducha...Czeskie piwa Primator
PRIMATOR 16% EXCLUSIVE
Alkohol: 7,5%, ekstrakt 16%

Na świecie znany jest jako "Doppel Bock". Średnio fermentowane. Kolor głęboki złoty. Piana gęsta. W zapachu silny aromat słodu. Smak podobnie jak zapach, z delikatną goryczką, ceniony jako słodycz prawdziwej powieści Morawskiego słodu. W lipcu 2008 roku w Londynie zdobył prestiżową nagrodę "najlepsze piwo na świecie".


Czeskie piwa Primator
PRIMATOR RYTIRSKY 21%
Alkohol: 9%, ekstrakt: 21%

Bardzo dobre, ale zarazem ciężkie piwo. Porównywalne do dawnego "Kapra" z czarną etykietą. Trochę goryczki, nie takiej piwnej (chmielowej), ale takiej etanolowej jak przy piciu wódki. Potężny ładunek mocy jest zawarty w tym piwie. Kolor ciemnozłoty (ciemny bursztyn) z dużą zawartością gazu, co daje mu kryształowy efekt. Piana drobna, obfita, szybko "dziurawiąca się". Zapach słodowo - alkoholowy (zapowiadający smak). W smaku dużo słodyczy, mało goryczy, miód w ustach, niebo w gębie. Według niektórych tych 9% alkoholu, wcale nie czuć.
Czeskie piwa Primator
PRIMATOR DOUBLE 24%
Alkohol: 10,5%, ekstrakt: 24%

Kolor bardzo ciemny, herbaciany. Piana dość gęsta, szybko opadająca. Zapach przyjemny, słodki. W smaku duża słodycz (w składzie jest cukier), przez którą przebijają się nuty palonego słodu i choć nie wyczuwalny jest czysty alkohol, nawet niewielka ilość trunku może zaszumieć w głowie. Jest to typowe piwo do delektowania się. Najlepiej spisuje się przed wieczorem jako finał po ciężkim lub też leniwym dniu.

 


© CKM Trąbka 2011 - wszelkie prawa zastrzeżone | Regulamin aplikacji | Regulamin sklepu
webdesign : emoweb
facebook
PFR